Jdi na obsah Jdi na menu
 


SK CHACHARI se zaměřuje na sportovně rekreační programy :

 Obrazek

Oddíl stolního  tenisu má  9 osob - pravidelné tréninky se konají minimálně 1x týdně, místem konání je budova Střediska pracovní rehabilitace, kde sportovci mají k dispozici dva kvalitní stoly na stolní tenis a další potřebné vybavení. Sportovci se velmi úspěšně zúčastňují celo krajské ligy osob s mentálním postižením, kde umístění na 1. místě se pomalu stává tradicí. Dále si velmi úspěšně vedou při Vánočním turnaji ve stolním tenisu, který se každoročně koná v ÚSP Muglinov.

 

ObrazekOddíl kuželek navštěvuje  12 osob – pravidelné tréninky se konají 1x týdne, hracím dnem je pondělí , trénink probíhá v zábavném centru ZUZANA v Ostravě – Porubě, ve kterém nám jsou vytvářeny velmi dobré podmínky pro sportování. Mezi hlavní soutěž kuželkářů patří Sportovní olympiáda osob s mentálním postižením, která se koná pravidelně každý rok v dubnu. Naši kuželkáři jsou v celkorajském měřítku v podstatě nedostižitelní, z 6-ti konaných sportovních olympiád se vždy umístili na prvních místech.

 Obrazek

Oddíl lehké atletiky, který v současné době čítá  7 osob má velmi obtížné podmínky na trénování, protože chybí „nějaké“ hřiště, proto trénují jen na zahradě Střediska nebo tzv, na ulici. Přes tento nedostatek tréninkových prostor byli vyslání Městem Ostrava v roce 2008 na mezinárodní soutěž do maďarského Miskolce. Reprezentace města Ostravy byla ovšem příkladná. Ze soutěže dovezlo 6 členů oddílu celkem 10 cenných medailí.  

 

ObrazekOddíl bowlingu má 10 osob – pravidelné tréninky se konají 2x měsíčně, tím tréninkovým dnem je středa. Místem trénování je profesionální herna BowlingSky v Ostravě – Porubě. Rovněž oddíl bowlingu patří mezi nejlepší v krajském měřítku ve své kategorii, ve všech sportovních olympiádách pro mentálně postižené se umístili na prvních místech jak v družstvech tak i v jednotlivcíchObrazek

 

Oddíl kopané má 10 osob – patří mezi sezónní sporty , tréninky bývají  dopoledních programu, pro fotbal máme dost prostoru na zahradě Střediska, ale chodíme i na místní hřiště. Fotbalisté se zúčastňují soutěží, které se konají v rámci kraje, poslední turnaj absolvovali v Městě Albrechtice. Kopaná patří mezi oblíbené činnosti při rehabilitačních pobytech organizovaných Střediskem.